RODO
KOŁO EMERYTÓW PSP
NSZZ Solidarność
Statystyki
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj28
Wczoraj51
Wizyt w tygodniu213
Wizyt w miesiącu425
Łącznie wizyt168750

VCNT - Visitorcounter
Kalendarz
Zegar
POGODA

31.07.2016 r. - Rypin

W dniu 31.07.2016 r. ok. godz. 9:00 wpłynęło zgłoszenie o osobie, która zablokowana jest w ogrodzeniu przy ulicy Nadrzecznej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę uwięzionego w szczelinie między betonowymi schodami a ogrodzeniem z prętów. Osoba poszkodowana jest przytomna. Policja i Pogotowie na miejscu. Miejsce zdarzenia  zabezpieczono, mężczyznę ewakuowano ze szczeliny przy użyciu pasów mocujących oraz trójkąta ewakuacyjnego następnie poszkodowany został zabrany karetką do szpitala. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

28.07.2016 r. - Marianki gm. Rypin

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji samochodów Toyota Yaris, Mercedes Vito, Ford Fockus w m. Marianki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody po kolizji znajdujące się na poboczu drogi. Policja na miejscu, ruch odbywa się wahadłowo. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w Fordzie odłączono akumulator, następnie plamę płynów posypano sorbentem likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

27.07.2016 r. Pinino gm. Rogowo

Niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przyczyniło się prawdopodobnie do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Golf i Audi 80 w m. Pinino gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji drogowej.Osób poszkodowanych brak. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojazdach odłączono akumulatory oraz zakręcono zawór LPG. W działanich udział brał zastęp OSP Rogowo i dwa samochody z KP PSP Rypin.

26.07.2016 r. Trąbin-Wieś gm. Brzuze

Z nieustalonych przyczyn w m. Trąbin-Wieś doszło do pożaru przyczepy wypełnionej słomą. Po przybyciu na miejsce zastano palącą się przyczepę niskopodwoziową oraz słomę w balotach rozrzuconą wokół przyczepy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano trzy prądy wody w - dwa na palącą się przyczepę i jeden na słomę, gasząc pożar. Następnie słomę przerzucono i przelano wodą kończąc na tym działania. W działaniach udział brał zastęp OSP Dobre, Kowalki oraz dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

25.07.2016 r. Obórki gm. Osiek

Prawdopodobnie pęknięcie opony w samochodzie było przyczyną dachowania samochodu osobowego w m. Obórki gm. Osiek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel omega po dachowaniu, znajdujący się na poboczu jezdni. W wyniku zdarzenia powstał pożar samochodu, który obejmował część komory silnika. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar, następnie postawiono samochód na koła ,odłączono akumulator oraz zakręcono zawór LPG. W związku, że zdarzenie miało miejsce w obszarze chronionym w działaniach brały również zastępy OSP z powiatu brodnickiego jeden samochód z KP PSP Brodnica oraz jeden samochód z KP PSP Rypin.

23.07.2016 r. Czarnia Mała, gm. Skrwilno

Ok. godz. 18:12 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód osobowy znajdujący się na poboczu drogi polnej. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany spaleniu uległ cały samochód. W działaniach udział brały Zastęp OSP Skrwilno i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

OSY

21.07.2016 r. - godz. 12:30 ul. Polna Rypin

26.07.2016 r. - godz. 18:10 m. Piskorczyn gm. Brzuze

SZERSZENIE

05.08.2016 r. - godz. 10:25 Długie gm. Wapielsk

29.07.2016 r. - godz 19:32 Giżynek, gm. Brzuze

28.07.2016 r. - godz. 18:50 Nowe Skudzawy gm. Skrwilno

27.07.2016 r. - godz. 20:01 Świeżawy gm. Rogowo

24.07.2016 r. - godz. 09:46 ul. Bieżuńska Skrwilno

20.07.2016 r. - godz. 18:21 ul. Spokojna Rypin

17.07.2016 r. - godz. 16:09 Borzymin gm. rypin

18:07.2016 r. - godz. 17:30 Kowalki gm. Rypin

19.07.2016 r. - godz. 18:50 ul. Słoneczna Rypin

15.07.2016 r. Radziki Duże, gm. Wąpielsk

Ok. godz. 20:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w którym prawdopodobnie znajduje się dziecko. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypalone przednie siedzenie pasażera oraz dziecko opatrywane przez lekarza w karetce. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i odłączono akumulator. Po wstępnym opatrzeniu dziecko zostało zabrane do szpitala. W działaniach udział brał zastęp OSP Radzkiki Duże i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

12.07.2016 r. Czumsk Duży, gm Rogowo

Ok. godz. 20:00 do bociana który wypadł z gniazda znajdującego się na słupie energetycznym zadysponowany został podnośnik z KP PSP w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano młodego bociana znajdującego się na pobliskiej posesji. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Po przybyciu Pogotowia Energetycznego i odłączeniu zasilania energii elektrycznej przy użyciu podnośnika bociana umieszczono w gnieździe kończąc na tym działania.  Bocian

12.07.2016 r. Nadróż gm. Rogowo

Ok. godz. 11:00 do pochylonego nad budynkiem mieszkalnym i części budynku gospodarczego zadysponowano 1 samochód z KP PSP w Rypinie i Zastęp OSP Rogowo. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu podnośnika SHD-23 i pilarki do cięcia drewna usunięto najpierw zwisające konary, następnie  rozłupany pień drzewa likwidując zagrożenie.

12.07.2016 r. Rypin, ul. Polna

W wyniku silnych wiatrów doszło do połamania konarów wiszących nad drogą stwarzające zagrożenie dla korzystających z drogi. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy podnośnika SHD-23 i pilarki do cięcia drewna poodcinano zwisające konary drzewa likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

10.07.2016 r. Rypin, ul. Nowe Osiedle

Ok godz. 20.00 do występującego zadymienia w budynku wielorodzinnym zadysponowano jeden samochód gaśniczy z Komendy Powiatowej PSP. Mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz. Na klatce schodowej i w zadymionych mieszkaniach ratownicy pootwierali okna.  Właściciela powiadomiono o zaistniałej sytuacji i wydano polecenie zakazujące palenia w piecach do czasu dokonania przeglądów kominowych. Po dokonaniu pomiarów występowania stężenia substancji niebezpiecznych - wynik w normie, działania zakończono.

09.07.2016 r. Rypin, ul. 3 Maja

W wyniku prawdopodobnie zwarcia instalacji elektrycznej doszło do zapalenia się pralki automatycznej w jednym z pomieszczeń budynku. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy podali jeden prąd wody z szybkiego natarcia gasząc pożar. Następnie mieszkanie przewietrzono otwierając okna. W działaniach udział brał 1 zastęp z KP PSP w Rypinie.

08.07.2016 r.  Półwiesk Mały, gm. Wąpielsk

Silny wiatr połamał kilkanaście konarów drzew wiszących nad drogą dojazdową do szkoły oraz placem na terenie szkoły. Strażacy zabezpieczyli miejsce miejsce zdarzenia i przy użyciu podnośnika SHD-23 i pilarki do drewna usunęli zwisające konary. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie oraz OSP Radziki Duże.

04.07.2016 r. Ruda, gm. Skrwilno

Z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru na poddaszu budynku mieszkalnego. Z chwilą przybycia zastępów straży pożarnej, pożarem był objęty dach budynku mieszkalnego a jego mieszkańcy opuścili budynek. Na palący się dach podano 3 prądy gaśnicze wody i po opanowaniu pożaru ratownicy weszli na strop budynku dogaszając pożar. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono część umeblowania do budynku gospodarczego.  W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży z KP PSP Rypin oraz OSP Skrwilno i Okalewo.

02.07.2016 r. Kleszczyn, gm. Brzuze

Silny wiatr zerwał płyty eternitu z dachu budynku mieszkalnego. Strażacy naciągnęli na uszkodzoną część dachu plandekę zabezpieczając dach przed większymi uszkodzeniami. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypin oraz OSP Dobre.

01.07.2016 r. Kierz Półwieski, gm. Wąpielsk

W wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. W wyniku zderzenia kierowca motoroweru odniósł obrażenia i został przewieziony przez karetkę Pogotowia do szpitala. W pojazdach odłączono akumulatory a w samochodzie osobowym zakręcono zawór instalacji LPG, a następnie przy pomocy sorbentu zebrano plamę płynów eksploatacyjnych z jezdni. W działaniach brał udział jeden zastęp z KP PSP Rypin oraz OSP Radziki Duże.

26.06.2016 r. Iwany, gm. Rypin

W wyniku niezachowania zasad podczas włączania się do ruchu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Alfa Romeo i Ford Focus. Kierowca z Forda został ewakuowany przez ratowników Pogotowia, pomocy wymagał również pasażer z drugiego pojazdu. W pojazdach odłączono akumulatory i usunięto z jezdni przy pomocy sorbentu plamę płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypin.

25.06.2016 r. Kosiory, gm. Rogowo

Silny wiatr uszkodził częściowo więźbę dachową, jeden ze szczytów  budynku oraz pokrycie dachowe na 1/3 powierzchni budynku mieszkalnego. Na uszkodzony dach strażacy naciągnęli plandekę i przymocowali do konstrukcji budynku. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Rypinie w tym podnośnik i OSP Rogowo.

Ponadto w dniach 25 i 26.06.2016r strażacy usuwali powalone drzewa i konary w miejscowościach:

Sosnowo, Puszcza Rządowa, Rypin

24.06.2016 r. Cetki, gm. Rypin

W wyniku niezachowania zasad podczas włączania się do ruchu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Passat i Audi A4. Jezdnia była całkowicie zablokowana, Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił kierowcy VW Passata pomocy medycznej. W pojazdach odłączono akumulatory i usunięto z jezdni przy pomocy sorbentu plamę płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypin.

23.06.2016 r. Radziki Duże, gm. Wąpielsk

Przypuszczalnie zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru na poddaszu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz po zauważeniu pożaru. Ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza budynku i podali 1 prąd wody gasząc pożar. Następnie oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia i dokonano pomiarów stężeń dwutlenku węgla. W wyniku pożaru została nadpalona więźba dachowa oraz pokrycie dachowe oraz częściowo został nadpalony strop budynku. W działaniach brały udział dwa samochody gaśniczego z Komendy Powiatowej oraz OSP Radziki Duże, Wąpielsk, Długie oraz dwa samochody gaśnicze z powiatu brodnickiego. Na zabezpieczenie do KP PSP w Rypinie zostało zadysponowane OSP Kowalki.

17.06.2016 r. Rypin, ul. Lissowskiego

W samochodzie dostawczym przewożącym na skrzyni ładunkowej butle z acetylenem doszło do wybuchu. Pojazd został zniszczony a kierowcą, który doznał obrażeń ciała zajął się przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Teren działania został odgrodzony a na butlę z palącym się acetylenem podano strumień wody celem intensywnego schładzania butli. W wyniku eksplozji zniszczeniu uległy cztery inne pojazdy znajdujące się w pobliżu miejsca zdarzenia. Ze względu na realne zagrożenie palącej się butli do działań skierowano pięć pojazdów gaśniczych w tym OSP Sadłowo, Kowalki, Rogowo.

17,18,19.06.2016 r. SILNY WIATR I INTENSYWNE OPADY DESZCZU NA TERENIE POWIATU

Burza jaka przetoczyła się przez powiat rypiński w dniu 17 czerwca skutkowała bardzo dużą ilością interwencji straży pożarnych w postaci usuwania powalonych drzew i złamanych konarów, które blokowały przejazdy dróg, bądź stwarzały inne zagrożenie:

17.06 - usuwanie drzew i konarów w miejscowościach: Nadróż, Pinino, Okalewo, Radziki Duże, Jasin, Kiełpiny, Rypałki, Stawiska, Trąbin, Rogowo, Zofiewo, Rojewo, Brzuze, Charszewo, Ruda, Wąpielsk, Mościska,

Miasto Rypin: ulice - Warszawska, 3 Maja, Lipnowska, Dworcowa, Nowa, Spokojna, Jana Pawła II, Zielona, Nowe Osiedle, Wojska Polskiego, 11 Listopada, Sportowa.

W miejscowości Sikory na budynku mieszkalnym a w miejscowości Marianowo na budynku gospodarczym wiatr naruszył pokrycia dachowe, które należało zabezpieczyć.

18.06 - dalsze usuwanie skutków wichury (10 zdarzeń), działania prowadzono w miejscowościach: Ugoszcz, Skrwilno, Sadłowo, Długie, Rypin ul. - Jana Pawła II, Piłsudskiego, Plac Sienkiewicza, Spokojna, Cholewińskiego.

19.06 - usuwanie drzew i konarów w m. Nadróż, Rypin, ul. 3 Maja,

17.06.2016 r. Cetki, gm. Rypin

Na łuku drogi doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych wskutek czego jedna osoba została poszkodowana, której lekarz pogotowia udzielił pomocy. Jezdnia była całkowicie zablokowana, Policja kierowała ruchem wyznaczając objazd. W pojazdach odłączono akumulatory a z jezdni stosując sorbent usunięto powstałą plamę płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy straży z KP PSP oraz OSP Kowalki.

10.06.2016 r. - Sosnowo, Gmina Rogowo

W wyniku silnego wiatru część drzewa przewróciła się na drogę całkowicie blokując jezdnię. Strażacy używając pił do drewna pocięli drzewo i usunęli z jezdni likwidując zagrożenie. W akcji brał udział jeden zastęp z KP PSP Rypin i OSP Rogowo.

07.06.2016 r. - Brzuze, Gmina Brzuze

Dwa zastępy straży z KP PSP w Rypinie w tym podnośnik i OSP Giżynek brały udział przy gaszeniu pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Właściciel wygasił w piecu a ratownicy do wnętrza komina wsypali proszek gaśniczy gasząc pożar. Wewnątrz budynku dokonano pomiarów nie stwierdzając zagrożenia. Zalecono wykonanie przeglądu kominowego.

22.05.2016 r. - Stępowo, Gmina Rypin

Przypuszczalnie w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierowca samochodu osobowego nie odniósł obrażeń natomiast pomocy Zespołu Ratownictwa Medycznego wymagał kierujący motocyklem. Ruch na szosie odbywał się wahadłowo i po usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni zakończono działania. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypina oraz OSP Sadłowo.

22.05.2016 r. - Cetki, Gmina Rypin

Przypuszczalnie w wyniku nadmiernej prędkości kierujący pojazdem BMW stracił panowanie na łuku drogi i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem osobowym Skoda. W skutek zderzenia wszystkie osoby znajdujące się w pojazdach odniosły obrażenia - łącznie 9 osób, którym na miejscu strażacy oraz trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego udzielały pomocy po czym wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. W pojazdach odłączono akumulatory oraz w związku z wydobywającym się dymem z pod maski komory silnika samochodu Skoda podano jeden prąd wody. W czasie działań droga wojewódzka była całkowicie zablokowana, ruch odbywał się objazdami kierowanymi przez Policję. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową usunięto z jezdni plamy po płynach eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypin oraz OSP Kowalki.

17.05.2016 r. - Starorypin Rządowy, Gmina Rypin

W wyniku zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym kierujący samochodem osobowym został uwięziony w pojeździe. Uszkodzenia pojazdu były tak duże, że do wydobycia osoby poszkodowanej niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Aby dotrzeć do rannej osoby usunięto przednią szybę a następnie odcięto dach, usunięto bok pojazdu od strony kierowcy a następnie używając rozpieraczy odsunięto deskę rozdzielczą od fotela kierowcy uwalniając nogi poszkodowanego.  Po tych czynnościach uzyskano dostęp do poszkodowanego, który został ewakuowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego na noszach i przewieziony do szpitala. Równocześnie w pojeździe odłączono akumulator od instalacji i w związku z wydobywającym się dymem z silnika podano jeden prąd wody do komory silnikowej. W czasie prowadzenia działań oraz wykonywania czynności dochodzeniowych przez Policję droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się objazdami i był kierowany przez Policję. W działaniach brały udział dwa samochody ratownicze z Komendy i OSP Kowalki.

09.05.2016 r. - Głowińsk, Gmina Rypin

W wyniku najechania na tył samochodu osobowego przez samochód ciężarowy została poszkodowana jedna osoba w pojeździe osobowym, której pomocy udzielał zespół karetki pogotowia. W samochodzie odłączono akumulator, zakręcono zawór instalacji LPG oraz usunięto z jezdni rozbite elementy. W działaniach brały udział dwa zastępy straży z KP PSP Rypin i OSP Kowalki.

07.05.2016 r. - Rypin, ul. Lipnowska

W wyniku nieostrożności kierującego skuterem doszło do zderzenia z przyczepą samochodową. Kierującego jednośladem pogotowie zabrało do szpitala. W skuterze odłączono akumulator od instalacji elektrycznej, usunięto z jezdni rozbite elementy a powstałą plamę z płynów eksploatacyjnych usunięto przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP Rypin.

04.04.2016 r. - Długie, Gmina Wąpielsk

W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zostały zabrane na obserwację do szpitala przed przybyciem straży pożarnej. Ze względu na zablokowany jeden pas jezdni, ruchem wahadłowo kierowała Policja. W pojazdach odłączono akumulatory od instalacji elektrycznej i zakręcono zawór LPG. Po usunięciu z jezdni rozbitych szkieł i elementów pojazdów działania zakończono. W działaniach brały udział dwa zastępy KP PSP Rypin i OSP Długie.

03.05.2016 r. - Rypin, ul. Piłsudskiego

W wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga była całkowicie zablokowana, policja kierowała ruchem i zorganizowała objazd. W wyniku zderzenia 6 osób zostało przewiezionych do szpitala. W pojazdach odłączono akumulatory. W działaniach brały udział dwa zastępy straży z KP PSP Rypin.

28 i 29.04.2016 r. - Rypin, ul. Nowy Rynek

W obu dniach dwa samochody gaśnicze z KP PSP Rypin gasiły pożar w pustostanie budynku mieszkalnego. Ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza budynku gasząc pożar. Jednocześnie dokonali przeszukania wszystkich pomieszczeń pod kątem ewentualnego przebywania osób postronnych.

21.04.2016 r. - Rypin, Nowe Osiedle

Ok godz. 21.00 do występującego zadymienia w budynku wielorodzinnym zadysponowano dwa samochody gaśnicze z Komendy Powiatowej PSP, podnośnik oraz OSP Kowalki. Mieszkańcy budynku znajdowali się na zewnątrz. Na klatce schodowej i w zadymionych mieszkaniach ratownicy pootwierali okna, z podnośnika przystąpiono do udrażniania przewodów kominowych.  Właściciela powiadomiono o zaistniałej sytuacji i wydano polecenie zakazujące palenia w piecach do czasu dokonania przeglądów kominowych. Po dokonaniu pomiarów występowania stężenia substancji niebezpiecznych - wynik w normie, działania zakończono.

POŻARY TRAW NA NIEUŻYTKACH

22.04.2016 R. - Trąbin Rumunki, pożar gasił jeden zastęp straży z KP PSP Rypin i OSP Dobre

22.04.2016 r. - Rypin, ul. Łączna, pożar gasiły dwa zastępy straży z KP PSP Rypin

24.04.2016 r. - Rypin, ul.Łączna, pożar gasił jeden zastęp straży z KP PSP Rypin i OSP Kowalki


15.04.2016 r. NADRÓŻ

Ok godz. 15.30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pożarem była objęta więźba dachowa jednego ze skrzydeł stolarni, kotłownia oraz przyległe do niej pomieszczenie. Zdarzenie zgłosiła osoba przejeżdżająca szosą obok stolarni - zakład był zamknięty. Przy użyciu łomu otwarto drzwi i sukcesywnie wprowadzano ratowników podających środki gaśnicze do wnętrza budynku, na poddasze, na zewnątrz budynku, i dach  ograniczając rozprzestrzenianie się pożaru na sąsiednie pomieszczenia. Z wnętrza stolarni wyniesiono jeszcze rozcieńczalniki, lakiery i kleje. Ze względu na rozmiar pożaru do działań skierowano 2 samochody gaśnicze z KP PSP Rypin i podnośnik oraz OSP Kowalki, Kobrzyniec, Rogowo, Giżynek, Długie, Radziki Duże, Wąpielsk, Skrwilno, Okalewo. Zabezpieczenie  Komendy uzupełniło OSP Sadłowo oraz wezwani z dyżurów strażacy KP PSP Rypin. Łącznie w działaniach brało udział 59 strażaków. Spaleniu uległo jedno ze skrzydeł stolarni z wyrobami gotowymi, drewnem oraz wyposażeniem, wskutek pożaru zniszczeniu uległa również część socjalno - biurowa stolarni i kotłownia.

28.03.2016 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 28.03.2016 r. ok. godz. 14:51 wpłynęło zgłoszenie o kolizji czterech samochodów w m. Urszulewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano cztery samochody osobowe stojące na jednym pasie jezdni uczestniczące w kolizji. Policja i Pogotowie Ratunkowe na miejscu. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. W dwóch pojazdach odłączono akumulatory. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję dwa pojazdy zostały usunięte przez właścicieli z miejsca zdarzenia we własnym zakresie, natomiast dwa zostały przemieszczone z jezdni na pobocze drogi. Z jezdni usunięto popękane elementy pojazdów oraz powstałą plamę płynów eksploatacyjnych używając sorbentu Compact kończąc na tym działania. W działaniach udział brało OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

POŻAR NA NIEUŻYTKACH

23.03.2016 r. - godz. 14:29 m. Przyrowa gm. Brzuze

24.03.2016 r. - godz. 18:13 m. Trąbin -Wieś gm. Brzuze

25.03.2016 r. - godz. 19:48 m. Dobre gm. Brzuze

27.03.2016 r. - godz. 19:52 ul. Nowy Rynek Rypin

28.03.2016 r. - godz. 17:30 m. Borzymin gm. Rypin

29.03.2016 r. - godz. 13:34 m. Szczawno gm. Skrwilno

31.03.2016 r. - godz. 17:50 m. Lamkowizna gm. Wąpielsk

31.03.2016 r. - godz. 20:41 ul. 3 Maja Rypin

31.03.2016 r. - godz. 20:42 m. Pinino gm. Rogowo

01.04.2016 r. - godz. 05:05 m. Cetki gm. Rypin

01.04.2016 r. - godz. 14:35 m. Huta - Chojno gm. Rogowo

02.04.2016 r. - godz. 13:25 m. Świeżawy gm. Rogowo

20.03 - Ugoszcz

O godz. 21.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej ,,Kombatant” w Ugoszczu. Do akcji skierowano dwa samochody gaśnicze i podnośnik z Komendy Powiatowej PSP w Rypinie oraz najbliższą jednostkę OSP Giżynek. W chwili przybycia na miejsce akcji pożarem było objęte jedno pomieszczenie, personel ewakuował jedną osobę, 8 osób opuściło pomieszczenia samodzielnie. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru z zewnątrz i wewnątrz budynku oraz ewakuowali pozostałych 4 pensjonariuszy. Na miejsce zostały również wezwane zespoły ratownictwa medycznego dla udzielenia pomocy poszkodowanym pensjonariuszom; jeden podopieczny doznał poparzeń a 5 – ciu z podejrzeniem zatrucia dymem przewieziono do szpitala na obserwacje. Ewakuowane osoby zostały umieszczone w głównym budynku DPS – u. Po ugaszeniu pożaru ponownie przeszukano wszystkie pomieszczenia i przewietrzono budynek. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo jedno pomieszczenie budynku wraz z wyposażeniem, a sąsiednie pomieszczenia i część korytarza wymagają remontu.

19.03 – Rypin, ul. Toruńska

Do pożaru sadzy z komina budynku jednorodzinnego zadysponowano dwa zastępy straży z Komendy Powiatowej PSP w tym podnośnik, z którego do komina wrzucono proszek gaśniczy gasząc pożar. Następnie przeczyszczono przewód dymowy, przewietrzono pomieszczenia budynku i dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla. Po stwierdzeniu braku zagrożenia zakończono działania wydając zalecenie dokonania przeglądu przewodu kominowego.

18.03 – Rypin, ul. Dworcowa

Przypuszczalnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego Daewoo Espero stojącego na parkingu przy budynku wielorodzinnym. Na palący się samochód podano pianę z samochodu gaśniczego gasząc pożar. Osób poszkodowanych nie było. W akcji brały udział dwa samochody gaśnicze z Komendy Powiatowej PSP w Rypinie.

18.03 – Rypin, ul. Warszawska

Strażacy zostali wezwani do otwarcia drzwi mieszkania, w którym znajdowała się starsza osoba, leżąca na podłodze, przytomna nie mogąca wstać. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych w obecności Policji otwarto drzwi, u kobiety sprawdzono parametry życiowe i przemieszczono na łóżko, okryto kocem a następnie zajął się nią przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W akcji brał udział jeden zastęp straży z Komendy Powiatowej PSP w Rypinie.

06.03.2016 - TRAWA

W dniu 06.03.2016 r. ok. godz. 18:21 wpłynęło zgłoszenie o palących się nieużytkach w m. Starorypin Prywatny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się trawę na poboczu drogi. Miejsce akcji zabezpieczono i oświetlono. Na palącą się trawę podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

02.03.2016 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 02.03.2015 r. ok. godz. 11:15 wpłynęło zgłoszenie o zatrzaśniętych drzwiach wejściowych do mieszkania przy ulicy Nowy Osiedle w której przebywa prawdopodobnie starsza osoba. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zamknięte drzwi wejściowe do mieszkania na pierwszym piętrze, w którym mieszkają dwie rodziny. Policja i drugi lokator na miejscu. W mieszkaniu przebywa prawdopodobnie strasza osoba, która pozostawiła klucz w drzwiach wejściowych korytarza. Policjant wielokrotnie dzwonił oraz pukał  bez reakcji. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Przy użyciu podnośnika SHD 23 stwierdzono, że klucz znajduje się od wewnątrz mieszkania. W trakcie próby otwarcia okna starsza osoba otworzyła drzwi od wewnątrz tłumacząc,że wróciła ze szpitala i była po zażyciu leków stąd brak reakcji na dzwonek do drzwi wejściowych. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

29.02.2016 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 29.02.2016 r. ok. godz. 14:19 wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. VW Polo uderzył w tył VW Transportera. Zablokowany jeden pas jezdni. Policja i Pogotowie Ratunkowe na miejscu zdarzenia. Policja kieruje ruchem. W wyniku kolizji poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. W pojazdach odłączono akumulatory kończąc na tym działania. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w  Rypinie.

25.02.2016 - BUDYNEK JEDNORODZINNY

W dniu 25.02.2016 r. około 10:56 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w m. Karbowizna gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar wewnętrzny budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy (7 osób w tym 2 dzieci) znajdują się na zewnątrz budynku. Jedna osoba posiada widoczne rany w okolicy prawej dłoni oraz oparzenia w okolicy nosa. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO podali do wnętrza budynku trzy prądy wody w natarciu. W trakcie działań gaśniczych jeden z ratowników udzielał do czasu przyjazdu ZRM pomocy osobie poszkodowanej (opatrywał rany, stosował tlenoterapię bierną oraz okrył poszkodowanego kocem termicznym i udzielał wsparcia psychicznego). W związku z dużym zadymieniem wewnątrz obiektu do lokalizacji pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną oraz prowadzono wentylację nadciśnieniową. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielce oraz poinformowano o sytuacji rodziny Urząd Gminy Rogowo. W działaniach udział brał zastęp OSP Rogowo oraz trzy samochody z KP PSP w Rypinie.foto

14.02.2016 - TRAWA

W dniu 14.02.2016 r. ok. godz. 17:40 wpłynęło zgłoszenie o palącej się trawie na nieużytkach w m. Linne gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar trawy na nieużytkach ok. 4 arów. Miejsce akcji zabezpieczono. Pożar ugaszono przy pomocy tłumnic. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

11.02.2016 - SADZE

W dniu 11.02.2016 r. ok. godz. 19:34 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w m. Marianki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano widoczny z zewnątrz pożar sadzy w kominie. Drzwi i okna do mieszkania są pozamykane, jednak w części pomieszczeń jest zapalone światło. W pierwszej kolejności przeszukano cały obiekt, w tym również przy użyciu kamery termowizyjnej pod kątem osób poszkodowanych.Następnie wygaszono palenisko i przystąpiono do gaszenia pożaru sadzy przy użyciu SHD 23. do komina wrzucono proszek gaśniczy i przeczyszczono go przy użyciu czyszczaka kominowego gasząc pożar. W trakcie prowadzenia działań na miejsce przyjechał właściciel obiektu. Po zakończeniu działań dokonano pomiaru stężeń gazów wewnątrz budynku - odczyty w normie. W działaniach udział brały zastępy OSP Kowalki, OSP Sadłowo i trzy samochody z KP PSP w Rypinie.

05.02.2016 - POMPOWANIE WODY

W dniu 05.02.2016 r. ok. godz. 18:20 wpłynęło zgłoszenie o pękniętej rurze w przedszkolu przy ulicy Wojska Polskiego w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zalaną częściowo wodą piwnicę w budynku przedszkola do wysokości ok. 30 cm. na powierzchni ok. 300 m2. Dopływ wody do obiektu został odcięty przed przybyciem PSP. Miejsce akcji zabezpieczono, wodę z piwnicy wypompowano w pierwszej kolejności przy użyciu pompy szlamowej elektrycznej. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

05.02.2015 - POTRĄCENIE

W dniu 05.02.2016 r. ok. godz. 09:13 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód na ulicy Mławskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano osobę potrąconą przez samochód osobowy Audi A6. osoba jest przytomna z ogólnymi potłuczeniami. Miejsce zabezpieczono. Osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. W czasie prowadzonych działań ruch na miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Przypuszczalna przyczyną było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

15.01.2015 - ZADYMIENIE

W dniu 15.01.2015 r. ok. godz. 03:00 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku przy ulicy Rynek w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Policja na miejscu , osób poszkodowanych brak. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w aparatach OUO podali jeden prąd wody na palące się śmieci i ośćieżnicę drzwi wejściowych do mieszkania gasząc pożar. Miernikiem wielogazowym sprawdzono zawartość tlenku węgla w powietrzu na korytarzu i w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach - odczyty w normie. Miejsce prowadzonych działań przekazano protokolarnie właścicielowi mieszkania. Przypuszczalną przyczyną było podpalenie. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

20.12.2015 - ŚMIECI

W dniu 20.12.2015 wpłynęło zgłoszenie o palących się śmieciach przy ulicy Kolorowej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się śmieci w kontenerze. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano jeden prąd wody gasząc pożar. Po poinformowaniu zarządcy działania zakończono. Przypuszczalną przyczyną było prawdopodobnie podpalenie. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

19.12.2015 - SADZE

W dniu 19.12.2015 r. ok. godz. 08:25 wpłynęło zgłoszeni o palących się sadzach w kominie  w m. Skrwilnie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie budynku mieszkalnego. Po wygaszeniu pieca i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu podnośnika SHD 23 ratownik ugasił palące się sadze wrzucając do przewodu kominowego proszek gaśniczy. Następnie przy użyciu czyszczaka przeczyszczono komin i wybrano sadze. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi i wydano zakaz użytkowania z pieca do czasu odbioru komina przez uprawnione osoby. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

18.12.2015 - SAMOCHODY

W dniu 18.12.2015 r. ok. godz. 17:44 wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów w m. Stary Kobrzyniec gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy NIssan znajdujący się na jednym pasie jezdni oraz drugi samochód dostawczy VW leżący na boku  znajduje się poza jezdnią. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, w pojazdach odłączono akumulatory oraz sprawdzono czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Z jezdni usunięto popękane elementy pojazdów i po zabraniu samochodu osobowego przez pomoc drogową działania zakończono. Przypuszczalną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach udział brał zastęp OSP Kobrzyniec i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

18.12.2015 - GARAŻ

W dniu 18.12.2015 r. ok. godz. 15:09 wpłynęło zgłoszenie o palącym się garażu w m. Łapinóżek gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar we wnętrzu garażu, który właściciel próbuje ugasić. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Na palącą się więźbę oraz palące się różne materiały znajdujące się w garażu, podano prąd wody w natarciu gasząc pożar. Pogorzelisko sprawdzono i dogaszono wodą. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielce budynku kończąc na tym działania. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

21.11.2015 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 21.11.2015 ok. godz. 17:14 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w m. Ruda gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się poddasze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Ogień widoczny na zewnątrz budynku przy kominie, palą się również sadze w kominie. W budynku odłączono prąd. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO podali jeden prąd wody na palące się poddasze gasząc pożar znajdujący się przy kominie. Następnie przy pomocy drabiny do przewodu kominowego wsypano proszek gaśniczy gasząc palące się sadze. Pomieszczenia budynku przewietrzono i przy pomocy miernika wielogazowego dokonano pomiaru stężenia - pomiary w normie. Na tym zakończono działania. W działaniach udział brały zastępy OSP Kotowy, Skrwilno, Okalewo, jeden samochód z KP PSP w Rypinie oraz OSP Kowalki na zabezpieczenie KP PSP w Rypinie.

DRZEWA I KONARY NA DRODZE:

 • 18.11.2015 godz. 14:21 - Starorypin Prywatny gm. Rypin
 • 18.11.2015 godz. 14:20 - Kowalki gm. Rypin
 • 18.11.2015 godz. 14:45 - Kotowy gm. Skrwilno
 • 18.11.2015 godz. 17:10 - Urszulewo gm. Skrwilno
 • 21.11.2015 godz. 09:00 - Rusinowo gm. Rypin

DRZEWA NA DRODZE:

 • 08.11.2015 godz. 10:03 - Rypałki Prywatne gm. Rypin
 • 08.11.2015 godz. 11:08 - Sadłowo gm. Rypin
 • 08.11.2015 godz. 12:33 - Kwiatkowo gm. Rypin
 • 08.11.2015 godz. 14:50 - Radziki Duże gm. Wąpielsk
 • 08.11.2015 godz. 15:10 - Radziki Małe gm. Wąpielsk

07.11.2015 - PUSTOSTAN

W dniu 07.11.2015 r. ok. godz. 02:31 wpłynęło zgłoszenie o palącym się opuszczonym budynku przy ulicy Nowy Rynek w Rypinie . Policja na miejscu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się śmieci oraz strop w budynku mieszkalnym. Miejsce zabezpieczono. Ratownicy w sprzęcie OUO podali jeden prąd wody na palące się śmieci oraz palący się strop. Przeszukano budynek pod kątem przebywania osób postronnych - nie stwierdzono obecności. Po częściowym ugaszeniu okazało się, że ogień przedostał się do wewnątrz ścian i stropów wypełnionych materiałami palnymi, w związku z tym przystąpiono do częściowej rozbiórki ścian i stropów. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

06.11.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 06.11.2015 r. ok. godz. 18:43 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodów i osobach poszkodowanych w m. Stary Kobrzyniec gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu czołowym, jeden znajduje się na jezdni natomiast drugi w przydrożnym rowie. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Udzielono pomocy przy ewakuacji kierowcy z jednego samochodu oraz pasażerki z drugiego do karetki pogotowia. Kierującego drugim pojazdem, który był uwięziony w pojeździe, przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanego a następnie pod nadzorem ZRM ewakuowano do karetki. Po czynnościach dochodzeniowych policji z jedni usunięto popękane elementy pojazdów oraz usunięto plamy po płynach eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Compact. W działaniach udział brały zastępy OSP Kobrzyniec, Rogowo oraz dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

06.11.2015 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 06.11.2015 r. ok. godz. 16:29 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku jednorodzinnym w m. Radziki Duże gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w kuchni budynku jednorodzinnego, mieszkańcy na zewnątrz budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, ratownicy w aparatach OUO wyłączyli prąd wyłącznikiem głównym. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru podano jeden prąd wody gasząc pożar. Pomieszczenia przewietrzono otwierając okna. Następnie dokonano pomiarów miernikiem wielogazowym i nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych stężeń. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże  i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

06.11.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 06.11.2015 r. ok. godz. 09:11 wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych w m. Balin gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu. Jeden z pojazdów znajduje się na poboczu drogi natomiast drugi znajduje się na polu. Osób poszkodowanych brak. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulatory i zakręcono główne zawory instalacji gazowej. Z jezdni usunięto popękane elementy pojazdów. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

28.10.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 28.10.2015 r. ok. godz. 16:51 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu w m. Ruda gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano Zespół Ratownictwa Medycznego udzielający pomocy medycznej kierowcy pojazdu, którego ewakuowano z samochodu do karetki. Pojazd znajduje się na poboczu drogi, zablokowany jest pas jezdni. Miejsce zdarzenia zabezpieczono w samochodzie odłączono akumulator od instalacji elektrycznej. Ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Teren akcji oświetlono w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję i usunięcia rozbitych elementów pojazdu oraz ziemi z jezdni. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

10.10.2015 - KOTŁOWNIA

W dniu 10.10.2015 ok. godz. 15:26 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy w m. Marianki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano silne zadymienie w piwnicy budynku mieszkalnego. Mieszkańcy znajdują się na zewnątrz budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, z uwagi na silne zadymienie w piwnicy i braku widoczności oznak ognia ożyto kamery termowizyjnej. Ratownicy w sprzęcie OUO podali jeden prąd wody z szybkiego natarcia na palące się materiały palne. Po zlokalizowaniu pożaru materiały palne przerzucono i polewano wodą. W działaniach udział brał zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

08.10.2015 - SADZE

W dniu 08.10.2015 r. ok. godz. 07:05 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w m. Zofiewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie od centralnego ogrzewania. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy przy użyciu drabiny nasadkowej weszli na dach i przy pomocy gaśnic proszkowych dogasili palące się sadze w kominie. Następnie przy pomocy wyciora kominowego strącono resztę tlącej się sadzy, którą wyniesiono na zewnątrz budynku. Po zakończeniu działań wydano decyzję o zakazie użytkowania do czasu odbioru przez odpowiednie osoby. W działaniach udział brał zastęp OSP Okalewo i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

07.10.2015 - SADZE

W dniu 07.10.2015 ok. godz. 13:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w m. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie do centralnego ogrzewania. Piec wygaszony. Po zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia ratownicy przy użyciu drabin nasadkowych weszli na dach budynku i następnie gaśnicami proszkowymi dogasili palące się sadze w przewodzie kominowym. Następnie wyciorem kominowym strącono resztę tlącej się sadzy, które usunięto przez wyczystkę likwidując zagrożenie. Po zakończeniu działań wydano decyzję o zakazie użytkowania przewodu dymowego do czasu odbioru przez odpowiednie osoby. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

04.10.2015 - KOLIZJA

W dniu 04.10.2015 r. ok. godz. 17:37 wpłynęło zgłoszenie o kolizji przy ulicy 3 Maja w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochody osobowe po kolizji znajdujące się na jezdni. Policja na miejscu zdarzenia. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany, uszkodzeniu uległy elementy pojazdów. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu  płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Compact pojazdy  zostały zabrane przez właścicieli. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

04.10.2015 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 04.10.2015 ok. godz. 16:14 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym przy ulicy Lipnowskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie na klatce schodowej budynku wielorodzinnego oraz palącą się w mieszkaniu na parterze wersalkę. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się wersalkę gasząc pożar. W trakcie działań prowadzono został ewakuacja pozostałych mieszkańców oraz przystąpiono do oddymiania budynku przy użyciu wentylatora osiowego. Po zakończeniu działań sprawdzono wszystkie pomieszczenia miernikiem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla - wskazania w normie. Miejsce prowadzonych działań przekazano protokolarnie właścicielowi budynku kończąc na tym działania. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

04.10.2015 - KOLIZJA

W dniu 04.10.2015 r. ok. godz. 10:51 wpłynęło zgłoszenie o kolizji w m. Długie gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję samochodu osobowego z motocyklem. Lekarz z karetki pogotowia udzielił pomocy medycznej osobie poszkodowanej leżącej na jezdni, która kierowała motocyklem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy PSP pomogli w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki, a następnie zabezpieczono pojazdy i usunięto pozostałości karoserii i usunięto plamę płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu Compact likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

02.10.2015 - SADZE

W dniu 02.10.2015 r. ok. godz. 23:58 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w kominie przy ulicy Warszawskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Piec został wygaszony przez właściciela przed przyjazdem PSP. Miejsce akcji zabezpieczono. Przy użycia proszku wrzuconego do komina od góry oraz przy użyciu gaśnic proszkowych do drzwiczek rewizyjnych w piwnicy. Następnie sadze w kominie usunięto przy pomocy czyszczaka kominowego. Podczas działań w pomieszczeniach piwnicznych ratownicy pracowali w aparatach OUO. Po zakończonych działaniach protokolarnie przekazano właścicielowi miejsce zdarzenia i zakazano użytkowania do czasu wykonania przeglądu przez uprawnione osoby. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

01.10.2015 - ZABEZPIECZENIE LĄDOWISKA

W dniu 01.10.2015 r. ok. godz. 14:40 wpłynęło zgłoszenie o zabezpieczeniu lądowiska w m. Czyżewo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od rodziny o osobie nieprzytomnej, która znajduje się w budynku mieszkalnym w pokoju na pierwszym piętrze. Po badaniu wstępnym osoby nieprzytomnej stwierdzono brak oddechu i tętna. Nieprzytomnego przemieszczono na podłogę i przystąpiono do RKO. W trakcie czynności ratunkowych przybył zastęp ZRM, który przejął czynności reanimacyjne. Chwilę później obok posesji wylądował śmigłowiec LPR, którego ratownik PSP podjął na wyznaczone miejsce do lądowania. Działania ratownicze przejął lekarz z LPR. Reanimację prowadzono do czasu kiedy osobie przywrócono krążenie lecz nadal był niewydolny oddechowo. Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu karetką poszkodowanego do szpitala. Zastęp PSP i policja pozostały na miejscu działań do czasu powrotu lekarza i odlotu LPR z miejsca zdarzenia. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

21.09.2015 - PLAMA

W dniu 21.09.2015 r. ok. godz. 21:28 wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni w m. Rusinowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano plamę oleju na powierzchni ok. 20 m2. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia plamę posypano sorbentem Compakt i zebrano likwidując zagrożenie. W czasie informowania o zdarzeniu KP Policji dyżurny PSK ustalił, że wcześniej w  miejscu prowadzenia działań miała miejsce kolizja drogowa. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

SZERSZENIE

 • 17.09.2015 godz. 18:50 Lasoty gm. Rogowo
 • 19.09.2015 godz. 17:38 Urszulewo gm. Skrwilno

13.09.2015 - WIATA

W dniu 13.09.2015 r. ok. godz. 16:52 wpłynęło zgłoszenie o palącej się drewnianej wiacie w m. Balin gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się drewnianą wiatę, przylegającą do drewnianego garażu wypełnionego drewnem opałowym. Miejsce akcji zabezpieczono, na palącą się wiatę podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W działaniach udział brał jeden zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

13.09.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 13.09.2015 r. ok. godz. 06:27 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym po wypadku porzuconym na drodze w m. Łapinóżek gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peogeot po wypadku na środku jezdni. Osób poszkodowanych brak. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojeździe odłączono akumulator i odłączono akumulator i zakręcono zawór instalacji LPG. Po zabraniu pojazdu przez pomoc drogową plamę po płynach eksploatacyjnych posypano sorbentem likwidując zagrożenie. Do czasu zakończenia działań Policja nie ustaliła właściciela pojazdu. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

SZERSZENIE

 • 11.09.2015 godz. 18:40 Długie gm. Wąpielsk
 • 11.09.2015 godz. 19:00 Brzuze
 • 11.09.2015 godz. 19:27 Trąbin - Rumunki gm. Brzuze

04.09.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 04.09.2015 r. ok. godz. 16:21 wpłynęło zgłoszenie uderzeniu samochodu osobowego w tył samochodu ciężarowego w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochodu po zderzeniu stojące na kołach na pasie drogi. Policja i karetka na miejscu, Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ewakuowano kierowcę i pasażerkę do karetki, których przetransportowano do szpitala.W wyniku zderzenia powstała plama oleju na jezdni, którą usunięto używając sorbentu kompakt. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

04.09.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 04.09.2015 r. ok. godz. 15:23 wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy który stoi na kołach w rowie natomiast samochód ciężarowy znajduje się na pasie jezdni. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany, uszkodzeniu uległy elementy karoserii. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  w samochodzie osobowym odłączono akumulator oraz usunięto rozbite elementy pojazdów. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

03.09.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 03.09.2015 r. ok. godz. 19:05 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu w m. Okalewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Corsa po dachowaniu, znajdujący się w rowie. Pogotowie i Policja na miejscu. W wyniku dachowania została poszkodowana została jedna osoba, która nie wyraziła zgody na przewiezieni do szpitala. po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w celu  odłączenia akumulatora samochód postawiono na koła. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

OSY

 • 04.09.2015 godz. 09:12 ul. Warszawska Rypin

SZERSZENIE

 • 31.08.2015 godz. 12:10 Lamkowizna gm. Wąpielsk
 • 31.08.2015 godz. 18:50 Świeżawy gm. Rogowo
 • 01.09.2015 godz. 18:32 Szczerby gm. Rogowo
 • 01.09.2015 godz. 18:42 Radziki Duże gm. Wąpielsk
 • 04.09.2015 godz. 21:17 ul. Szeroka Skrwilno

30.08.2015 - MIESZKANIE

W dniu 30.08.2015 r. ok. godz. 22:12 wpłynęło zgłoszenie o pomocy policji w otwarciu mieszkania przy ulicy Warszawskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano  zamknięte drzwi do mieszkania. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu łomu oraz wyważacza hydraulicznego otwarto drzwi do mieszkania. W mieszkaniu znajdował się mężczyzna, którego zgon został stwierdzony przez lekarza. Na tym działania zakończono, na miejscu zdarzenia pozostał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

OSY

 • 25.08.2015 godz. 10:05 Radziki Duże gm. Wąpielsk
 • 26.08.2015 godz. 17:36 ul. Piłsudskiego Rypin

SZERSZENIE

 • 25.08.2015 godz. 17:40 ul. Sadowa  Rypin
 • 25.08.2015 godz. 18:15 m. Nadróż gm. Rogowo
 • 26.08.2015 godz. 14:32 m. Okalewo gm. Skrwilno
 • 26.08.2015 godz. 18:51 ul. Spokojna Rypin
 • 27.08.2015 godz. 16:09 m. Rypałki gm. Rypin
 • 27.08.2015 godz. 19:05 m. Borzymin gm. Rypin
 • 29.08.2015 godz. 19:25 m. Somsiory gm. Brzuze

TRAWA NA NIEUŻYTKACH

 • 24.08.2015 r. godz. 12:31 m. Rogowo
 • 24.08.2015 r. godz. 13:28 m. Rogowo
 • 24.08.2015 r. godz. 15:07 m. Rogowo

20.08.2015 - STODOŁA

W dniu 20.08.2015 r. ok. godz. 17:47 wpłynęło zgłoszenie o palącej się stodołę w m. Okalewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się stodołę z oborą murowaną pokrytą eternitem, zgromadzone wewnątrz budynku siano i słoma oraz znajdującą się za stodołą przyczepę z palącą się słomą. W budynkach nie znajdowały się zwierzęta. Miejsce akcji zabezpieczono, ratownicy zabezpieczeni w sprzęt OUO podali pięć prądów wody w natarciu na palący się budynek równocześnie do wewnątrz  i zewnątrz oraz jeden prąd na palącą się przyczepę ze słomą. Po opanowaniu pożaru rozebrano zwisającą pozostałą część więźby dachowej zagrażającą ratownikom. Następnie usunięto i przelano wodą niespaloną słomę ze stodoły oraz siano zgromadzone na stropie obory. Po opróżnieniu budynku i ugaszeniu miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. W działaniach udział brały OSP Skrwilno, Sadłowo, Okalewo, Przywitowo, Kotowy oraz dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

18.08.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 18.08.2015 r. ok. godz. 17:20 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w m. Długie gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych Fiat Cinquecento i Opel Agilla znajdujące się na jednym pasie ruchu. W wyniku zderzenia poszkodowana został jedna osoba, której ratownicy udzielają pomocy w karetce. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojazdach odłączono akumulatory, plamę płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Długie i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

RŻYSKO

 • 19.08.2015 godz.12:39 m. Długie gm. Wąpielsk
 • 19.08.2015 godz. 13:48 ul. Dworcowa Rypin

OSY

 • 11.08.2015 godz. 19:34 Zambrzyca gm. Skrwilno
 • 11.08.2015 godz. 19:32 Rogówko gm. Rogowo
 • 11.08.2015 godz. 19:36 Okonin gm. Brzuze
 • 11.08.2015 godz. 20:06 Okonin gm. Brzuze
 • 11.08.2015 godz. 20:21 Somsiory gm. Brzuze

SZERSZENIE

 • 12.08.2015 godz. 19:00 m. Kowalki gm. Rypin
 • 13.08.2015 godz. 17:30 m. Dobre gm. Brzuze
 • 13.08.2015 godz. 18:37 m. Ławy gm. Rypin
 • 14.08.2015 godz. 18:07 m. Cetki gm. Rypin
 • 16.08.2015 godz. 20:21 m. Czarnia Mała gm. Skrwilno
 • 19.08.2015 godz. 19:32 m. Zofiewo gm. Skrwilno

OSY

 • 07.08.2015 godz. 18:55 ul. Słowackiego Rypin
 • 07.08.2015 godz. 19:15 ul. Piłsudskiego Rypin
 • 07.08.2015 godz. 19:48 ul. Piłsudskiego Rypin
 • 09.08.2015 godz. 19:48 ul. Kościelna Skrwilno

SZERSZENIE

 • 08.08.2015 godz. 19:16 m. Sosnowo gm. Rogowo
 • 08.08.2015 godz. 19:53 ul. Kasztanowa  Skrwilno
 • 10.08.2015 godz. 18:47 m. Długie gm. Wąpielsk
 • 10.08.2015 godz. 19:57 m. Huta Chojno gm. Rogowo

TRAWA NA NIEUŻYTKACH

 • 08.08.2015 godz. 14:24 m. Trąbin gm. Brzuze

08.08.2015 - SŁOMA

W dniu 08.08.2015 ok. godz. 18:26 wpłynęło zgłoszenie o palącym się zbożu w m. Dobre gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się baloty słomy na polu (10 szt.), które właściciel zrzucił z przyczepy. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i na palące się baloty oraz rżysko podano trzy prądy wody w natarciu gasząc pożar. Baloty słomy rozrzucono na rżysko i dogaszono wodą. W działaniach udział brały zastępy OSP Kowalki, Dobre, Giżynek oraz dwa samochody z KP PSP z Rypina.

08.08.2015 - SŁOMA

W dniu 08.08.2015 r. ok. godz. 20:33 wpłynęło zgłoszenie o palącej się słomie w m. Kiełpiny gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się balot słomy oraz rżysko na skutek zerwanej lini energetycznej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uzyskaniu potwierdzenia od dyżurnego operacyjnego, że linia jest wyłączona przystąpiono do gaszenia pożaru podając jeden prąd wody w natarciu. Balot słomy rozrzucono widłami i dogaszono wodą, następnie pogotowie energetyczne przystąpiło do naprawy zerwanej linii energetycznej. W działaniach udział brał zastęp OSP Radzki Duże, Wąpielsk i samochód z KP PSP w Rypinie.

23.07.2015 - POŻAR SAMOCHODU

W dniu 23.07. 2015 ok. godz.7:40  wpłynęło zgłoszenie o palącym się samochodzie przy ulicy Toruńskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf po pożarze komory silnikowej, który został ugaszony przez właściciela pojazdu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w samochodzie odłączono akumulator, kończąc działania. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie. foto.

14.07.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 14.07.2015 r. ok. godz. 15:30 wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba (dziecko), której lekarz udziela pomocy. Policja na miejscu zdarzenia, obydwa samochody przed przybyciem zastępów PSP zjechały na boczną drogę gminną. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia plamę po płynach eksploatacyjnych posypano sorbentem, a rozbite elementy pojazdów usunięto z jezdni kończąc na tym działania. W działaniach udział brał Zastęp OSP Kowalki i  dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

05.07.2015 - DRZEWO

W dniu 05.07.2015 r. ok. godz. 12:58 wpłynęło zgłoszenie o palącym się drzewie przy ulicy Podmiejskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano nadpalone czubki drzew. W wyniku powiewu wiatru drzewa dotykały przewodów i następowały wyładowania elektryczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczono przed dostępem osób do czasu przyjazdu Pogotowia Energetycznego. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

04.07.2015 - GRYZONIE

W dniu  04.07.2015 r. ok. godz. 16:18 wpłynęło zgłoszenie o pomocy w wypompowaniu wody w m. Długie gm. Wapielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano właściciela studni, który twierdzi, że najprawdopodobniej znajdują się w niej padłe zwierze. Miejsce akcji zabezpieczono. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę ze studni, następnie usunięto znajdujące się w niej padłe szczury. Właścicielowi wydano zakaz użytkowania do czasu uzyskania pozwolenia z Sanepidu. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

04.07.2015 - TRAWA

W dniu 04.07.2015 r. ok. godz. 09:16 wpłynęło zgłoszenie o palącej się trawie na nieużytkach w m. Czarnia Mała gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar trawy, która zapaliła się najprawdopodobniej od transformatora. Miejsce akcji zabezpieczono. Na palącą się trawę podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

03.07.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 03.07.2015 r. ok. godz. 21:17 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu w m. Rusinowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po dachowaniu znajdujący się w pobliskim rowie na kołach. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy. Policja na miejscu zdarzenia. Miejsce zabezpieczono, ratownicy odłączyli akumulator, następnie po czynnościach dochodzeniowych policji z jezdni usunięto popękane elementy pojazdu kończąc na tym działania. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

OSY

 • 03.07.2015 godz. 19:02 m. Huta gm. Rogowo
 • 04.07.2015 godz. 18:59 m. Huta gm. Rogowo
 • 04.07.2015 godz. 20:02 m. Szczawno gm. Skrwilno
 • 06.07.2015 godz. 13:16 ul. Lipnowska Rypin
 • 06.07.2015 godz. 19:30 m. Kupno gm. Wąpielsk
 • 07.07.2015 godz. 19:40 m. Rogowo gm. Rogowo
 • 08.07.2015 godz. 18:20 m. Kowalki gm. Rypin
 • 08.07.2015 godz. 20:30 m. Zakrocz gm. Rypin
 • 09.07.2015 godz. 19:16 ul. Polna Rypin
 • 10.07.2015 godz. 17:24 ul. Kościelna Skrwilno
 • 13.07.2015 godz. 18:40 m. Urszulewo gm. Skrwilno
 • 15.07.2015 godz. 18:31 m. Nowy Kobrzyniec gm. Rogowo

SZERSZENIE

 • 03.07.2015 godz. 21:02 m. Wąpielsk gm. Wąpielsk
 • 06.07.2015 godz. 20:06 ul. Bohaterów Czerwca Rypin
 • 07.07.2015 godz. 19:09 m. Żałe gm. Brzuze
 • 09.07.2015 godz. 19:29 m. Długie gm. Wąpielsk

SZERSZENIE

 • 25.06.2015 godz. 20:11 m. Huta Chojno gm. Rogowo
 • 27.06.2015 godz. 21:39 m. Skudzawy gm. Skrwilno
 • 28.06.2015 godz. 16:25 m. Ugoszcz gm. Brzuze
 • 28.06.2015 godz. 19:05 m. Mościska gm. Brzuze

21.06.2015 - SADZE W KOMINIE

W dniu 21.06.2015 r. ok. godz. 20:58 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w budynku mieszkalnym w m. Kowalki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w przewodzie dymowym komina. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia mieszkańcom budynku nakazano opuścić budynek z uwagi na występujące w środku niewielkie zadymienie, które zostało spowodowane pęknięciem kanału dymowego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO wygasili piec i przy pomocy podnośnika SHD -23 do przewodu dymowego wrzucili proszek gaśniczy gasząc pożar. Następnie wyciorem kominowym wyczyszczono komin z resztek dopalającej się sadzy, które wybrano przez wyczystkę znajdującą się w kotłowni. Pomieszczenia w budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym pod względem zawartości tlenku węgla oraz wydano decyzję o zakazie użytkowania przewodu do czasu naprawy i odbioru przez osobę do tego uprawnioną. W działaniach udział brał Zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

20.06.2015 - GARNEK

W dniu 20.06.2015 ok. godz. 19:50 wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z mieszkania na 4 piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Willowej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z uchylonego okna. Policja na miejscu zdarzenia, drzwi do mieszkania są zamknięte nikt nie odpowiada. Po otwarciu drzwi do mieszkania ratownicy w sprzęcie OUO weszli do mieszkania i ustalili, że przyczyną zadymienia jest spalony garnek na kuchni gazowej. Mieszkanie przewietrzono i po zakończeniu działań przekazano protokolarnie rodzinie właściciela. W działaniach udział brał zastęp OSP Rogowo, Sadłowo i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

20.06.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 20.06.2015 r. ok. godz. 06:50 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w m. Huta gmina Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Polo leżący na dachu 20 m od jezdni . W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany , uszkodzeniu uległ cały samochód. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączono akumulator kończąc na tym działania. W działaniach udział brał zastęp OSP Rogowo i Kowalski oraz dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

31.05.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 31.05.2015 r. ok. godz. 16:40 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w m. ŁAWY gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano  samochód osobowy VW Polo po dachowaniu stojący na kołach na poboczu drogi. Policja i Pogotowie na miejscu zdarzenia. Poszkodowania została jedna osoba, która znajduje się w karetce gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna - w trakcie działań została zabrana do szpitala. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojeździe odłączono akumulator od instalacji elektrycznej, kończąc na tym działania. W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

26.05.2015 - DOMEK LETNISKOWY

W dniu 26.05.2015 r, ok. godz. 03:25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku letniskowego w m. Charszewo gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się drewniane meble kuchenne, instalację elektryczną oraz palący się strop wykonany ze sklejki płyty. Palący się budynek wchodził w skład czterech budynków mający wspólny dach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Zarządca przed przybyciem Straży Pożarnej odłączył prąd. Ratownicy w sprzęcie OUO z jednym prądem gaśniczym weszli do wnętrza pomieszczenia i podali na palące się meble i sufit. Z budynku wyniesiona została kuchnia gazowa wraz z pełną butlą gazową propan - butan. Pomieszczenie oddymiono za pomocą wstawionego w okno wentylatora osiowego. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do prac rozbiórkowych drewnianego sufitu w celu dogaszenia pożaru i pogorzeliska. W działaniach udział brały zastępy OSP Rogowo, Kobrzyniec  i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

23.05.2015 - PLAMA OLEJU

W dniu 23.05.2015 r. ok. godz. 8:53 wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni na ulicy Piłsudszkiego w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano plamę oleju na jezdni na drodze wojewódzkiej 560 rozpoczynająca się w Rypinie przy ulicy Piłsudskiego a kończącą się w miejscowości Marianki. Ma ona długość 3500 m i szerokość 1 m. Miejsce akcji zabezpieczono. Plamę usunięto z jezdni przy pomocy sorbentu Compakt likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Kowalki i 2 samochody z KP PSP w Rypinie.

Pożar na nieużytkach:

 1. 22.05.2015 godz. 17:58 - m. Iwany gm. Rypin
 2. 23.05.2015 godz. 14:35 - ul. Kępa Rypin

19.05.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 19.05.2015 r. ok. godz. 15:15 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w m. Starorypin Rządowy gm Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu, stojący na skrzyżowaniu DW560 z ul. Mleczarską. Drugi pojazd biorący udział w zdarzeniu stoi na ulicy Mleczarskiej. Zespół Ratownictwa Medycznego udziela pomocy osobie poszkodowanej. policja na miejscu. Miejsce akcji zabezpieczono. W pojazdach odłączono akumulatory. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową plamę płynów eksploatacyjnych usunięto przy pomocy sorbentu, kończąc działania. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

02.05.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 02.05.2015 r. ok. godz. 23:15 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodów w m. Pręczki gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Seat  na prawym pasie jezdni po zderzeniu czołowym, drugi pojazd Peugeot poza pasem jezdni. Policja i karetka na miejscu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, następnie w pojazdach odłączono akumulatory. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo - śledczych plamę po płynach eksloatacyjnych  posypano sorbentem likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie

26.04.2015 - WYPADEK

W dniu 26.04.2015 r. ok. godz. 16:25 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z motocyklem w m. Ostrowite gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi A3 i motocykl Honda Goldwing po kolizji znajdujące się częściowo w wjeździe do stacji paliw i na jednym pasie ruchu. Zespół Ratownictwa Medycznego udziela w karetce pomocy kierowcy oraz pasażerowi motocykla oraz kierowcy Audi. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, w  pojeździe Audi odłączono akumulator oraz zakręcono zawór LPG. Z motocykla wyciekło paliwo w związku z tym w celu zabezpieczenia podano jeden prąd piany ciężkiej na rozlane paliwo. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję z drogi usunięto porozbijane elementy pojazdów. W działaniach udział brał zastęp OSP Giżynek i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.Ostrowite

25.04.2015 - SAMOCHÓD

W dniu 25.04.2015 r. ok. godz. 07:15 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w m. Kobrzyniec gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Astra po dachowaniu znajdujący się na poboczu drogi. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w samochodzie osobowym odłączono akumulator i zawór LPG likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Kobrzyniec i 1 samochód z KP PSP w Rypinie

24.04.2015 - SAMOCHODY

W dniu 24.04.2015 r. ok. godz. 15:30 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodów osobowych w m. Nadróż gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano plamę po płynach eksploatacyjnych na powierzchni ok. 10 m2. na jednym p[asie jezdni. Na poboczu drogi znajduje się Fiat Ducato z którego wydobyły się płyny eksploatacyjne. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia plamę na jezdni posypano sorbentem likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Rogowo i 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

21.04.2015 - SADZE

W dniu 21.04.2015 r. ok. godz. 01:40 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w kominie w m. Radziki Duże gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Piec został wygaszony przez właściciela przed przyjazdem zastępów PSP. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy podnośnika SHD 23 ratownik wrzucił proszek gaśniczy do komina gasząc pożar. Następnie komin przeczyszczono i wybrano sadze. Miejsce zdarzenia protokolarnie przekazano właścicielowi i wydano zalecenie dokonania przeglądu przez osobę uprawnioną. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

20.04.2015 - ŚMIECI

W dniu 20.04.2015 r. ok. godz. 21:28 wpłynęło zgłoszenie o palących się śmieciach przy ulicy Wojska Polskiego w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar śmieci w kontenerze na odpady segregowane. Miejsce akcji zabezpieczono. Na palące się śmieci podano jeden prąd wody gasząc pożar. W działaniach udział brał 1 samochód z  KP PSP w Rypinie.

20.04.2015 - DRZEWO

W dniu 20.04.2015 r. ok. godz. 20:08 wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie nad sklepem w m. Gulbiny gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce na miejsce zdarzenia zastano dwa drzewa pochylone nad sklepem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy z kosza podnośnika przy użyciu pił do drewna pocieli drzewo na kawałki likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały zastępy OSP Giżynek i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

20.04.2015 - TRAWA

W dniu 20.04.2015 ok. godz. 19:08 wpłynęło zgłoszenie o palącej się trawie na nieużytkach przy ulicy 3 Maja w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar trawy na powierzchni ok. 5 arów. Miejsce akcji zabezpieczono. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy przy pomocy tłumic ugasili trawę likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

20.04.2015 - DRZEWO

W dniu 20.04.2015 r. ok. godz. 10:30 wpłynęło zgłoszenie o powalonych drzewach na drodze w m. Radziki Duże gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce na miejsce zdarzenia zastano dwa drzewa leżące na jezdni. Jedno z drzew jest rozpołowione i pozostała część grozi powaleniem na jezdnię. Droga całkowicie zablokowana. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia usunięto rozpołowione drzewo likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały zastępy OSP Radziki Duże, Wąpielsk i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

16.04.2015 - SADZE

W dniu 16.04.2015 r. ok. godz. 05:33 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego od sadzy w m. Łączonek gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Właściciel na miejscu, w budynku brak innych osób. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO z linią gaśniczą weszli na poddasze i po dokonanym rozpoznaniu stwierdzili, że palą się sadze w kominie, a dym przedostaje się na poddasze przez pęknięty komin. Następnie rozstawiono drabinę i ratownik przy pomocy wyciora strącił palące się sadze likwidując zagrożenie. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielowi oraz wydano decyzję o zakazie użytkowania pieca do czasu odbioru przewodu kominowego przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. W działaniach udział brał zastęp OSP Giżynek i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

16.04.2015 - MIESZKANIE

W dniu 16.04.2015 r. ok. godz. 03:40 wpłynęło zgłoszenie o otwarciu mieszkania przy ulicy. Mławskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zamknięte drzwi do mieszkania, w którym znajduje się kobieta potrzebująca pomocy medycznej. Zespół Ratownictwa Medycznego na miejscu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dotarciu na miejsce patrolu Policji przystąpiono do wyważenia drzwi przy użyciu sprzętu hydraulicznego i burzącego. Z chwilą otwarcia mieszkania wewnątrz zastano przytomną kobietę na ziemi, która nie mogła sięgnąć zamka. Po zbadaniu jej przez ZRM stwierdzono, że nie wymaga potrzeby transportowania do szpitala. W działaniach udział brał 1 zastęp KP PSP w Rypinie.

13.04.2015 - BUDYNEK GOSPODARCZY

W dniu 13.04.2015 r. ok. godz. 14:22 wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonym budynku w m. Kotowy gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano częściowo powalony szczyt ściany budynku gospodarczego. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Powstałą wyrwę zabezpieczono po przez wykonanie kratownicy z desek oraz założono plandekę w celu zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. W działaniach udział brał zastęp OSP Kotowy i jeden samochód z KP PSP w Rypinie. ściana

13.04.2015 - DRZEWO

W dniu 13.04.2015 r. ok. godz. 13:55 wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie na jezdnię w m. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano drzewo na jezdni blokujące ruch w obie strony. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  przy użyciu piły do cięcia drewna pocięto i usunięto drzewo na pobocze drogi. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno.

13.04.2015 - SUCHE DRZEWO

W dniu 13.04.2015 r. ok. godz. 13:39 wpłynęło zgłoszenie o palącym się drewnie w m. Kotowy gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się drewno w stosie blisko budynków gospodarczych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, na palące się drewno podano jeden prąd wody w natarciu bezpośrednio z hydrantu nadziemnego przy użyciu węży należących do właściciela posesji. Po przybyciu zastępu podano drugi prąd wody gasząc pożar. Po ugaszeniu drewna przystąpiono do przerzucania i dogaszania pogorzeliska przy użyciu ładowarki. W działaniach udział brał zastęp OSP Kotowy i 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

13.04.2015 -DRZEWO

W dniu 13.04.2015 r. ok. godz. 12:02 wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie nad jezdnią w m. Żałe gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pochylone drzewa niebezpiecznie nad drogą powiatową. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, droga został zablokowana. Przy użyciu pił do cięcia drewna drzewa powalono na jezdnię a następnie pocięto na części i pozostawiono na poboczu jezdni. W działaniach udział brał zastęp OSP Dobre i 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

13.04.2015 - DRZEWO

W dniu 13.04.2015 r. ok. godz. 11:07 wpłynęło zgłoszenie o przewróconym drzewie w m. Radziki Duże gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano powalone drzewo na drodze gminnej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,  przy użyciu piły do cięcia drewna pocięto  powalone drzewo i pozostawiono na poboczu. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże.

12.04.2015 - GARAŻ

W dniu 12.04.2015 r. ok. godz. 20:59 wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu blaszanego w m. Kowalki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zastano garaż całkowicie objęty pożarem. Właściciel na miejscu zdarzenia - prąd odłączony. Osób poszkodowanych brak. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO weszli do wnętrza palącego się garażu i podali dwa prądy wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia i dogaszania rzeczy znajdujących się w środku. Po zakończeniu działań miejsce przekazano właścicielowi. W działaniach udział brał zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

12.04.2015 - LAS

W dniu 12.04.2015 r. ok. godz. 09:26 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poszycia w lesie w m. Stary Kobrzyniec gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się poszycie w młodniku na powierzchni ok. 5 arów. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na palące się poszycie podano dwa prądy wody w natarciu gasząc pożar. Następnie pogorzelisko okopano łopatami i przelano wodą kończąc działania. W działaniach udział brał zastęp OSP Kobrzyniec, Rogowo oraz jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

TRAWA NA NIEUŻYTKACH

 • 10.04.2015 - godz. 02:26 - m. Szucie gm. Skrwilno
 • 11.04.2015 - godz. 10:30 - m. Brzuze
 • 11.04.2015 - godz. 12:15 - ul. Kępa, Rypin
 • 11.04.2015 - godz. 13:20 - ul. Koszarowa, Rypin
 • 12.04.2015 - godz. 18:00 - m. Brzeszczki Małe, gm. Rogowo

08.04.2015 - ALTANA

W dniu 08.04.2015 r. ok. godz. 00:52 wpłynęło zgłoszenie o pożarze altany przy ul. Osiedle Sportowe w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem  objęta była cała altana drewniana obitą blachą, dach pokryty papą. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

07.04.2015 - POCIĄG

W dniu 07.04.2015 r. ok. godz. 05:20 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu z pociągiem na przejeździe kolejowym na ul. Mławskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie  samochodu osobowego z pociągiem towarowym przewożącym olej napędowy i benzynę bezołowiową. Policja na miejscu zdarzenia. Droga całkowicie zablokowana. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w samochodzie osobowym odłączono akumulator i zakręcono zawór LPG. Z przeprowadzonej rozmowy kierującego działaniami ratowniczymi z motorniczym stwierdzono, że nie ma uszkodzenia wagonu (cysterny) oraz z samochody osobowego brak był jakiegokolwiek wycieku płynów eksploatacyjnych. W celu przywrócenia ruchu na drodze samochód osobowy usunięto na pobocze, a pociąg zjechał z przejazdu. Z jezdni usunięto uszkodzone plastikowe elementy pojazdu i przekazano go właścicielowi kończąc na tym działania. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wjechanie na przejazd kolejowy bez zachowania szczególnej uwagi. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

TRAWA NA NIEUŻYTKACH

 • 20.03.2015 - godz. 19:17 - m. Sadłowo
 • 21.03.2015 - godz. 12:17 - m. Puszcza Rządowa
 • 21.03.2015 - godz. 13:27 - ul. Spokojna Rypin
 • 21.03.2015 - godz. 14:36 - ul. Piłsudskiego Rypin
 • 21.03.2015 - godz. 17:45 - Szczawno gm Skrwilno
 • 22.03.2015 - godz. 15:31 - Kiełpiny gm. Wąpielsk

02.03.2015 - POMOC

W dniu 02.03.2015 r. ok. godz. 21:51 wpłynęło zgłoszenie o pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w m. Iwany gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano Karetkę Pogotowia Ratunkowego stojącą na rozmokniętym polu. Po zabezpieczeniu miejsca przy użyciu liny stalowej wyciągnięto Karetkę Pogotowia na drogę umożliwiając odjazd. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

23.02.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 23.02.2015 r. ok. godz. 08:45 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w m. Ławy gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW leżący na dachu poza jezdnią. Pogotowie i Policja na miejscu zdarzenia. Lekarz udziela pomocy w karetce poszkodowanej kobiecie - kierowcy pojazdu, która została zabrana do szpitala na obserwację. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojeździe odłączono akumulator. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

10.02.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 10.02.2015 r. ok. godz. 11:00 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w m. Stawiska gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Honda Civic po uderzeniu w karpę znajdującą się za przydrożnym rowem. W wyniku kolizji poszkodowane zostały dwie osoby i zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.  Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulator. Po zakończeniu dochodzenia przez Policję pojazd przemieszczono na pobocze jezdni, usunięto popękane elementy pojazdu oraz za pomocą sorbentu compact usunięto rozlane płyny eksploatacyjne likwidując zagrożenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Sadłowo i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

08.02.2015 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 08.02.2015 r. ok. godz. 14:26 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w m. Gulbiny gm. Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek mieszkalny jednorodzinny z wydobywającym się dymem spod pokrycia dachowego w okolicy kominów. Miejsce zabezpieczono ratownicy w sprzęcie OUO weszli do budynku. Ogień wydobywał się z podłogi poddasza w okolicy komina. Podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się podłogę, następnie otwarto okna dachowe i przy użyciu wentylatora osiowego dokonano przewietrzenia pomieszczeń. Kamerą termowizyjną określono miejsca, w których rozwija się pożar. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru między sufitem parteru a podłogą poddasza w okolicy między kominem a ścianą zewnętrzną. Drugim zarzewiem pożaru była kalenica więźby dachowej. Przystąpiono do rozbiórki podłogi poddasza przy użyciu pilarki do drewna i rozbiórki sufitu na poddaszu celem dotarcia do źródła ognia. W działaniach udział brały zastępy OSP Długie, Giżynek i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

07.02.2015 - KOLIZJA

W dniu 07.02.2015 r. ok. godz.. 06:37 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodów osobowych w m. Marianki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe BMW I Subaru po kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, uszkodzeniu uległy pojazdy. Policja na miejscu zdarzenia. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w Subaru odłączono akumulator, usunięto rozbite elementy pojazdu oraz usunięto plamę płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

05.02.2015 - SAMOCHODY OSOBOWE

W dniu 05.02.2015 r. ok. godz. 11:46 wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w m. Rusinowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję samochodów osobowych Daewoo Tico i VW golfa. Policja na miejscu. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, której Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, w samochodach odłączono akumulatory i udzielono pomocy podczas transportu poszkodowanej do karetki. Na tym działania zakończono. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

02.02.2015 - SŁOMA

W dniu 02.02.2015 r. ok. godz. 20:30 wpłynęło zgłoszenie o palącej się słomie w oborze w m. Kiełpiny gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  pierwszej jednostki OSP Wąpielsk zastano zadymienie w oborze. Właściciel na miejscu twierdzi, że w środku są zwierzęta. Ratownicy otworzyli drzwi do obory oraz małe drzwiczki naprzeciwko co spowodowało przewietrzenie pomieszczenia. Podano jeden prąd wody na palącą się słomę. W wyniku dużego zadymienia w oborze zastano martwe zwierzęta (6 cielaków, 7 tuczników, i 10 prosiaków). Po ugaszeniu pożaru miejsce akcji przekazano protokolarnie właścicielowi. Przypuszczalną przyczyną pożaru był uszkodzony promiennik cieplny. W działaniach udział brał zastęp OSP Wąpielsk, Radziki Duże i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

25.01.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 25.01.2015 r. ok. godz. 8:36 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym w rowie w m. Puszcza Rządowa gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na kołach na poboczu drogi po zderzeniu z drzewem. Osób poszkodowanych brak. Miejsce akcji zabezpieczono, odłączono akumulator. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

19.01.2015 - OBORA

W dniu 19.01.2015 r. ok. godz. 17:01 wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy w oborze w m. Długie gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano duże zadymienie w oborze w której przebywa trzoda chlewna (44 sztuki). Właściciel ugasił część palącej się słomy przed przybyciem zastępów PSP. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w aparatach OUO weszli do środka obory i na palącą się słomę podali jeden prąd wody gasząc pożar. Następnie otwarto wszystkie okna znajdujące się w obiekcie i przy pomocy wentylatorów osiowych oddymiono pomieszczenie. Po oddymieniu nie było potrzeby ewakuacji zwierząt. W działaniach udział brały zastępy OSP Długie i Wąpielsk i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

18.01.2015 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 18.01.2015 r. ok. godz. 07:57 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu w m. Sadłowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Volvo leżący na dachu na lewym pasie ruchu. W wyniku dachowania nikt nie został poszkodowany, zniszczeniu uległa karoseria samochodu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pojazd postawiono na koła i przemieszczono na pobocze, następnie plamę płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem likwidując zdarzenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Sadłowo i 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

11.01.2015 – POŻAR

 

W dniu 11.01.2015 r. ok. godz. 20:16 wpłynęło zgłoszenie o pożarze rozdzieli bezpieczników w budynku w m. Ostrowite. gm Brzuze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano na klatce schodowej spaloną skrzynkę w której znajdowały się bezpieczniki i liczniki energii elektrycznej. Pożar został ugaszony przez mieszkańców przy użyciu gaśnicy proszkowej. W całym budynku nie ma prądu. Miejsce akcji zabezpieczono. Przewietrzono klatkę przy użyciu wentylatora osiowego oraz dokonano pomiarów stężeń gazów przy użyciu miernika wielogazowego GasHunter. Dodatkowo w piwnicy wyłączono główne zabezpieczenie elektryczne. W związku z brakiem dalszych zagrożeń po przybyciu na miejsce Pogotowia Energetycznego działania zakończono. W działaniach udział brał zastęp OSP Giżynek i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

W wyniku silnych porywów w ciągu ostatniego weekendu miały miejsce następujące zdarzenia:


 

10.01.2015 r. godz. 18:59 – m. Wąpielsk – konar na jezdni

 

10.01.2015 r. godz. 19:04 – m. Radziki Duże – konar na budynku mieszkalnym

 

10.01.2015 r. godz. 19:08 – m. Sadłowo – konar na jezdni

 

10.01.2015 r. godz. 19:21 – m. Wąpielsk – konar na jezdni

 

10.01.2015 r. godz. 19:25 – m. Kotowy – konar na jezdni

 

10.01.2015 r. godz. 19:30 – m. Zambrzyca – konar na jezdni

 

10.01.2015 r. godz. 22:33 – m. Rypin –konar  na jezdni

 

11.01.2015 r. godz. 06:34 – m. Kleszczyn – konar na jezdni

 

11.01.2015 r. godz. 08:34 – m. Tomkowo – konar na jezdni

 

11.01.2015 r. godz. 08:45 – m. Rypin – konar na samochodzie

 

11.01.2015 r. godz. 09:00– m. Rypin – konar na jezdni

 

11.01.2015 r. godz. 11:45 – m. Radziki Duże – konar na jezdni

 

11.01.2015 r. godz. 14:45 – m. Urszulewo – konar na jezdni

 

 

09.01.2015 – BUDYNEK MIESZKALNY

 

W dniu 09.01.2015 r. ok. godz. 05:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku (pustostan) przy ulicy Nowy Rynek w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza w budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Ratownicy zabezpieczeni sprzętem OUO weszli do budynku. Dokonano przeszukania pomieszczeń oraz podano jeden prąd wody w natarciu lokalizując pożar. Następnie w celu dogaszenia pożaru dokonano częściowej rozbiórki poddasza przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego i piły ratowniczej. Na tym działania zakończono. W działaniach brały udział zastępy OSP Kowalki, Sadłowo i trzy samochody z KP PSP w Rypinie.

08.01.2015 - CIĄGNIK SIODŁOWY

W dniu 08.01.2015 r. ok. godz. 14:10 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w m. Dylewo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy Scania z cysterną w przydrożnym rowie. Policja na miejscu zdarzenia. Z urwanego wskutek zdarzenia zbiornika paliwa wypływa niewielkim strumieniem olej napędowy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przemieszczono uszkodzony zbiornik, zatrzymano wyciek paliwa i odłączono akumulatory w ciągniku. Rozlane paliwo zebrano przy użyciu sorbentu compact. Po wykonaniu tych czynności zastępy wróciły do bazy. W działaniach udział brał zastęp OSP Kowalki i dwa samochody z KP PSP w Rypinie. foto

 

02.01.2015 - WYPADEK

W dniu 02.01.2015 r. ok. godz. 17:30 wpłynęło zgłoszenie o wypadku w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi A6 na poboczu po uderzeniu w drzewo. Policja na miejscu. Zespół ratownictwa medycznego udziela pomocy osobie poszkodowanej (kierowca). Miejsce akcji zabezpieczono, w pojeździe odłączono akumulator, zakręcono zawór LPG następnie usunięto z jezdni elementy karoserii pojazdu likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

01.01.2015 - OSOBA ZAGINIONA

W dniu 01.01.2015 r. ok. godz. 01:46 wpłynęło zgłoszenie o zaginionej osobie w m. Długie gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano matkę zaginionej osoby, z której relacji wynika, że syn ok. godziny temu opuścił miejsce zabawy sylwestrowej i nie dotarł do domu. Policja na miejscu zdarzenia z rodzina przeszukuje dom rodzinny zaginionego. Zastęp straży pożarnej rozpoczął poszukiwana na trasie między domem rodzinnym  a miejscem zabawy. Przeszukano obrzeże zamarzniętego stawu( tafla lodu nienaruszona). Po dokładnym przeszukaniu mieszkania okazało się, że osoba zaginiona śpi pod łóżkiem. W działaniach udział brał 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

28.12.2014 - SARNA

W dniu 28.12.2014 r. ok.  godz. 11:25 wpłynęło zgłoszenie o sarnie uwięzionej na lodzie. w m. Rakowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano tonącą sarnę pod załamanym lodem w odległości około 15 m od brzegu. Ratownik ubrany w ubranie niezatapialne zabezpieczony linką przy pomocy sani lodowych dopłynął do sarny i skierował ją na brzeg. Na tym działania zakończono. W działaniach udział brał zastęp OSP Długie i jeden samochód z łodzią z KP PSP w Rypinie.

24.12.2014 - KOLIZJA

W dniu 24.12.2014 r. ok. godz. 20:50 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodów w m. Szustek gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód stojący na poboczu, który wcześniej uczestniczył w kolizji z innym pojazdem, który odjechał z miejsca zdarzenia. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulator. Z uwagi na brak innych zagrożeń do czasu przybycia Policji zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po przybyciu Policji działania zakończono. W działaniach udział brały 2 samochody z KP PSP w Rypinie.

24.12.2014 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 24.12.2014 r. ok. godz. 13:30 wpłynęło zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym w m. Długie gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu w komorze silnika. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulator następnie podano jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W działaniach udział brał zastęp OSP Długie i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

12.12.2014 – SADZE

W dniu 12.12.2014 r. ok. godz. 17:20 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w kominie w budynku jednorodzinnym  w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie w budynku jednorodzinnym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Po rozstawieniu podnośnika ratownicy założyli sito kominowe gasząc pożar.   W działaniach udział  brały dwa  samochody z KP PSP  w Rypinie.

12.12.2014 – SADZE

W dniu 10.12.2014 r. ok. godz. 14:41 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w kominie w budynku jednorodzinnym  w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie w budynku jednorodzinnym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Po rozstawieniu drabiny nasadkowej ratownicy weszli na dach i wyczyścili komin. W działaniach udział  brał jeden  samochód z KP PSP  w Rypinie.

11.12.2014 - SAMOCHÓD

W dniu 11.12.2014 r. ok. godz. 21:54 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie który wypadł z drogi w m. Rusinowo gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w ogrodzenie posesji i znajduje się na poboczu drogi gminnej. Zespół Ratownictwa Medycznego udziela pomocy poszkodowanym, którzy zabierają poszkodowanych do szpitala. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w pojeździe zakręcono zawór LPG. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję z drogi usunięto porozbijane elementy pojazdu. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

10.12.2014 - SAMOCHÓD

W dniu 10.12.2014 r. ok. godz. 23:46 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w m. Brzeszczki Małe gm. Rogowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód osobowy Opel Astra I stojący w garażu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano jeden prąd wody w natarciu na palący się pojazd. Po zlokalizowaniu pożaru odłączono akumulator i zakręcono zawór zbiornika LPG. Miejsce działań oświetlono latarkami. W działaniach udział brał zastęp OSP Rogowo i jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

10.12.2014 – SADZE

W dniu 10.12.2014 r. ok. godz. 15:51 wpłynęło zgłoszenie o palących się sadzach w kominie w budynku jednorodzinnym  w m. Czyżewie gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie w budynku jednorodzinnym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Po rozstawieniu podnośnika ratownicy założyli sito kominowe gasząc pożar.   W działaniach udział  brały dwa  samochody z KP PSP  w Rypinie.

09.12.2014 – LAS

W dniu 09.12.2014 r. ok. godz. 02:36 wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc Policji w poszukiwaniach zaginionej osoby w m. Marianki gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastęp został skierowany na obszar leśny i pobliskie łąki w celu poszukiwania zaginionej osoby. Ok. godz. 06:20 dyżurny Policji poinformował o odnalezieniu poszukiwanej osoby. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie.

08.12.2014 – KOTŁOWNIA

W dniu 08.12.2014 r. ok. godz. 21:46 wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w m. Sikory gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się materiały łatwopalne w kotłowni przy budynku gospodarczym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Ratownicy w sprzęcie OUO na palące się materiały podali jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. Ratownicy dokonali częściowej rozbiórki dachu w celu ugaszenia pożaru. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

08.12.2014 – SADZE

W dniu 08.12.2014 r. ok. godz. 14:36 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku przy ulicy Lipnowskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano właścicielkę na miejscu zdarzenia, która wcześniej wygasiła piec. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy przy pomocy podnośnika SHD 23 weszli na dach i przy użyciu proszka gaśniczego ugasili pożar sadzy likwidując zagrożenie. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

08.12.2014 - KOTŁOWNIA

W dniu 08.12.2014 r. ok. godz. 08:08 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w budynku jednorodzinnym przy ulicy Warszawskiej w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się materiały łatwopalne w kotłowni budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Ratownicy z w sprzęcie OUO na palące się materiały podali jeden prąd wody w natarciu gasząc pożar. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. W działaniach udział  brały dwa  samochody z KP PSP  w Rypinie.

07.12.2014 - BUDYNEK MIESZKALNY

W dniu 07.12.2014 r. ok. godz. 17:05 wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się ze ściany w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wójtostwo w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano widoczny wydobywający się dym z gniazdka elektrycznego jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego. Mieszkańcy znajdują się na zewnątrz budynku. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO weszli do mieszkania i po oględzinach stwierdzili, że dym wydobywa się z nieszczelnego przewodu kominowego. Wygaszono  piec CO, przewietrzono pomieszczenie i dokonano pomiaru stężenia gazów niebezpiecznych (odczyt w normie). Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie zarządcy budynku kończąc działania. W działaniach udział brały dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

04.12.2014 - KOTŁOWNIA

W dniu 04.12.2014 r. ok. godz. 08:59 wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w m.Urszulewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z okna z jednej z piwnic budynku wielorodzinnego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy w sprzęcie OUO, z kamerą termowizyjną weszli do piwnicy i podali jeden prąd wody na palące się zrębki drewna, deski. Drugi prąd wody podano przez okno.  W trakcie działań gaśniczych korzystano z wentylatorów osiowych, którymi oddymiono piwnicę. Po zakończeniu działań gaśniczych w całym budynku dokonano pomiarów tlenku węgla ( wyniki w normie) W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

01.12.2014  -SADZE

W dniu 01.12.2014 r. ok. godz. 22:11 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w m. Zofiewo gm. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w budynku mieszkalnym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia rozstawiono podnośnik SHD-23 i na komin  założono sito kominowe gasząc pożar. Z ciągu kominowego usunięto spalone sadze kończąc na tym działania. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP w Rypinie.

23.11.2014 - PRZEDSZKOLE

W dniu 23.11.2014 r. ok. godz. 13:45 wpłynęło zgłoszenie o zalanym przedszkolu przy ul. Jana Pawła II w Rypinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zalane przedszkole wodą w skutek awarii zaworu wodnego na powierzchni ok. 100 m2. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, konserwator usunął awarię i strażacy przy użyciu pompy elektrycznej wypompowali wodę z całego obiektu na zewnątrz do kratki od instalacji deszczowej. Podczas działań na miejscu byli pracownicy i właścicielka przedszkola, którzy pomagali w usunięciu wody. W działaniach udział brał 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

23.11.2014 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 23.11.2014 r. ok. godz. 17:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu w m. Radziki Duże gm. Wąpielsk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Hyundai Tuscon po zderzeniu czołowym z  drzewem stojący na środku jezdni. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która znajdował się w karetce gdzie została udzielana pomoc medyczna. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód został zabrany we własnym zakresie przez rodzinę poszkodowanego. Powstałą w skutek zdarzenia plamę płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem likwidując zdarzenie. W działaniach udział brał zastęp OSP Radziki Duże i 1 samochód z KP PSP w Rypinie.

11.11.2014 - POMOC POLICJI

W dniu 07.11.2014 r. ok. godz. 20:45 wpłynęło zgłoszenie o pomocy Policji w oświetleniu terenu w m. Balin gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zwłoki mężczyzny na jezdni. Policja na miejscu zdarzenia, zorganizowała objazd zamykając drogę wojewódzką na czas prowadzenia dochodzenia. W czasie prowadzenia działań przez prokuratora i ekipę dochodzeniowo - śledczą oświetlono miejsce zdarzenia używając agregatu prądotwórczego. Po zakończeniu czynności zwłoki zostały zabrane przez karawan. W działaniach udział brał jeden samochód z KP PSP w Rypinie

07.11.2014 - KOTŁOWNIA

W dniu 07.11.2014 r. ok. godz. 13:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w m. Skrwilno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pomieszczenie kotłowni w budynku jednorodzinnym po pożarze. Właściciel podjął próbę pożaru za pomocą wody z wiadra, który powstał podczas dokładania opału do pieca CO. Zastęp OSP Skrwilno, który jako pierwszy dojechał na miejsce zdarzenia podał jeden prąd wody na tlące się jeszcze kartony, w których przechowywane są płytki ceramiczne w celu dogaszenia pożaru. W działaniach udział brał zastęp OSP Skrwilno i dwa samochody z KP PSP.

07.11.2014 - SAMOCHÓD OSOBOWY

W dniu 07.11.2014 r. ok. godz. 12:07 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w m. Głowińsk gm. Rypin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Citroen leżący na boku na jezdni. Osób poszkodowanych brak. Policja na miejscu kieruje ruchem drogowym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, następnie postawiono samochód na koła, odłączono akumulator i przemieszczono pojazd na pobocze. Z jezdni usunięto popękane elementy nadwozia. Na czas działań zastępów wstrzymano ruch pojazdów. W działaniach udział brały 2 samochody z KP PSP w Rypinie.